Kadınlar

Çocuklara Kahvaltıyı Sevdiren Tabak Modelleri

04.09.2015
19.432
Sponsorlu Bağlantılar
Çocuklara Kahvaltıyı Sevdiren Tabak Modelleri

Çocuklara kahvaltıyı sevdiren kahvaltı tabağı modelleri hem çocukların hem de annelerin çok hoşuna gidecek modellerdir. Günümüzde çoğu çocuğun yemek yeme alışkanlığı bozuk durumdadır. Pek çok insanın alışkanlık haline getirdiği fest food yiyecekler sağlıksız nesiller yetişmesine neden olmaktadır. Bu durumda ebeveyinlere çok görev düşmektedir. Bütün alışkanlık sorumlulukları sizin elinizde olan çocuklara kahvaltı öğünlerini de sevdirmek sizin elinizdedir. Bir çok çocuk kahvaltı anlamında hiçbir besin tüketmemektedir. Onlara diğer besinler olduğu kadar kahvaltıyı da sevdirmek bizim elimizdedir. Çocuğunuzun sevdiği çizgi flim karakterlerini kullanabileceğiniz gibi sevdiği hayvan figürleri de onların çok ilgisini çekecektir. Hele bir de onlara yapım aşamasında ihtiyacınız olduğunu söyleyip yardım alırsanız kendi hazırladığı ve tamamen kendi yaratıcılığı ile ortaya çıkan kahvaltı tabağını zevk ile yediğini gördüğünüzde siz anneler çok şaşıracaksınız. Aslında son derece kolay ve pratik olan tabak hazırlama özellikle yaz mevsiminin rengarenk meyve ve sebzeleri ile daha keyifli olacaktır. Tost ekmeği domates zeytin biber bu sebzeleri sizlere sunduğumda çoğunuz benim çocuğum bunları yemek diyeceksiniz .

Fakat tost ekmeğinin üzerine domates zeytin ve biber ile yapacağınız uğur böceği modeli onların son derece ilgisini çekerken hayal güçlerini geliştirmede de büyük rol oynayacaktır. Ev ortamında olduğu kadar kreş ve piknik ortamında da sevilerek yapılabilecek modellerdir. Son zamanlarda kreş işletmecilerinin de dikkatini çeken kahvaltı tabakları öğrencilerine severek kahvaltı yapabilme şansını sunuyor. Bu kahvaltı tabağı hazırlama konusu tamamen sizin sevdiğiniz besinler ve hayal gücünüze alakalıdır. Çocuklar anne ve babalarının kopyası gibidir. Eğer sizler kahvaltı alışkanlıkları bozuk bir ebeveyn iseniz çocuğunuza bu düzeni anlatmanız zor olabilir.

Resimleri Tam Boyutlu Görebilmek İçin Herhangi Bir Resme Tıklayıp Tüm Galeri Resimleri Görebilirsiniz.

Bütün aile olarak yapılan sağlıklı ve besleyici kahvaltılar sağlıklı ve zeki nesiller yetişmesine yardımcı olur. Tabiki dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise her meyve ve sebzenin zamanında tüketilmesidir. Günümüzde artık her meyve ve sebze her zaman bulunuyor. Ama içeriği ile oynanmış yada ilaç katılmış besinleri tüketmek doğru değildir. Çocuğunuza renkli tabaklar hazırlayacağım diye de onların sağlığını bozmak istemezsiniz.. Ve sonuç olarak en değerli varlığımız olan çocuklarımızın mutluluğu için ve onları doğru bir şekilde büyütmek için hayal gücünüzü çalıştırın ve kahvaltı yapmalarının tadını çıkartın. Bende bu kadar ilgi gören kahvaltı tabağı modelleri için sizlere bir albüm hazırladım. Siz annelere fikir ve öneri olsun .

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica