Kadınlar

Tıkalı Lavabolar Nasıl Açılır?

Sponsorlu Bağlantılar
Tıkalı Lavabolar Nasıl Açılır?

Genelde mutfak ve banyo lavabolarında çok sık karşılaştığımız sorunlardan biri olan tıkalı lavabolar ne yazıkki bazen çok can sıkıcı bir hal alabiliyor. Lavabolarında tıkanması bazen çok çeşitli sebeplere dayanabiliyor. Bazen bu sorunu çözebilmek için hayli paralar harcamak zorunda kalabiliyorsunuz. Bu sorunu çözebilmek için o kadar paralar harcamanıza gerek yok. Şimdi size bu konu ile alakalı olarak birtakım pratik bilgiler sunacağım. Bu yöntemler ve bilgiler sayesinde tıkalı lavabolarınızı kolay bir şekilde açabileceksiniz. Lavaboların tıkanmasına sebep olan genelde giderlere takılan cisimler olmaktadır. Yiyecek, saç, tüy, yağ vb. birikintiler lavaboların tıkanmasına yol açmaktadır. Lavabolar veya tuvalet gibi alanlar tıkandığı zamanlarda genelde çok para harcanıp kimyasal ürünler alınarak lavabo veya tuvalet tıkanıklığı giderilmek için kullanılıyor.


Fakat hem o kadar para harcamanıza gerek kalmadan hem de bu kadar yoğun kimyasal ürünler kullanmaya gerek kalmadan lavabolarınızı açabilirsiniz. İlk olarak sıcak su kullanmanızı tavsiye ederim. Tıkanıklığı gidermek için ucuz ve kolay bir yol olan sıcak suyu deneyebilirsiniz. Lavabonun borusunun içinde donmuş bir yağ kalıntısı veya birikintiler kaynar su çözecektir. Bu şekilde tıkanıklığı gidermeniz mümkündür. Bir kez denediğinizde herhangi bir verim alamadıysanız bu işlemi birkaç kez denemenizi öneririm.

Başka bir çözüm yolumuz ise kabartma tozu ve sirke olacaktır. Hem ucuz yollu hem de kimyasal kullanılmadan bitkisel ve doğal yöntemlerle lavabo tıkanıklığını giderebilirsiniz. Öncelikle gideri bir temizleyin ve tam orta noktasına yani içine dökülecek şekilde bir kaşık kabartma tozunu dökün. Hemen akabinde ise kabartma tozunun üstünden ise bir miktar beyaz sirke ilave edin. Bu işlemin ardından 15-20 dakika kadar bekleyin. Bu esnada gideri bir kapak ya da varsa eğer bir tıpa yardımıyla kapatabilirsiniz. Sonrasında ise yine bir miktar sıcak suyu gidere dökün. Sonucu gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Sonuçtan çok memnun olacağınıza eminim.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica