Kadınlar

Renkli Kaydırmaz Ponpon Paspas Yapımı

Sponsorlu Bağlantılar
Renkli Kaydırmaz Ponpon Paspas Yapımı

Kendi ellerinizle ördüğünüz minik paspaslarınız yapmaya ne dersiniz? O kadar çok çeşit ve model var ki evinize renk katacak biz de bunlardan biri olan renkli ponponlu tatlı bir örgünün tarifini size verelim dedik. Özellikle kış aylarında ayağınız altında minik sıcacık bir dokunuşun olmasını istemez misiniz? Ayrıca yatağınızın kenarına serdiğiniz vakit uykuya giderken ve uyanınca yumuşacık bir şeyin sizi karşıladığını düşünsenize ne kadar huzur verici ve rahatlatıcı tıpkı bir terapi gibi. Özellikle şimdi vereceğimiz tarif modern bir yapıma ait olduğu için evinizi ziyadesiyle modern gösterecektir. Çocuk odalarına yapmak istediğinizde renkleri doğru kullanırsanız ponpon çok şık ve hareketli bir hava katacaktır odaya. Sizin de en az bizim kadar hayran kalıp bayılacağınıza eminiz çünkü bu örgüyle kimse mutsuz olmadı. Aynı zaman da yapım aşaması da çok keyifli.
MALZEMELER
Hangi ip rengi sizi huzurlu kılacaksa o renkte veya o kadar farklılıkta ipler
2 adet tuvalet kağıdı rulosu ( bitmiş vaziyette, sadece rulo kısmı )
1 adet makas, Halı kaydırmayacak matlar ( birçok yerde çok rahat bulabilirsiniz )

YAPILIŞI

  • Ruloları elimize alıyoruz ve ikisini birbirine dolayacak şekilde etrafına ip doluyoruz. Ve ponpon boyutuna gelene kadar sarmaya devam ediyoruz.
  • Rulonuz istediğiniz büyüklüğe gelince sarmayı bitirin ve ipinizi koparın. Ponponuz açılıp sökülmesin diye bir miktar ip kesip rulonun ortasından geçirin ve bağlayın.
  • Daha sonra ponponunuzu tuvalet kağıdı rulonuzdan çıkarın. Sıkıca bir iki düğüm daha atın sağlamlığı için. İpin bir ucunu uzunca bırakabilirsiniz gerekecektir.
  • Şimdi makasımızla ponponu düğümlerin etrafından kırpar şekilde kesmeye başlayın kendi istediğiniz boyuta gelene kadar kesin.
  • Bu şekilde diğer renkteki iplerimizle kaç tane istiyorsak o kadar ponpon yapmaya devam ediyoruz.
  • Ve tüm ponponlarımızın bittiğine karar verdiğimizde, renklerin yan yana geliş şekline kendiniz zevkinize göre karar verip matın üzerine yerleştirmeye başlayalım. Ve hatırlarsanız ponponları düğümlediğiniz ipin ucunu uzun bırakmıştık oradan mata düğümlemeye başlayabiliriz.

İşte hepsi bu kadar birçok alanda kullanabilirsiniz paspasınızı. Ve gördünüz yapımı da inanılmaz kolay ve keyifli. Çok da renkli bir şey olduğu için iç açıcı bir çalışma olacaktır. Hatta çalışma koltuğunuz daha yumuşak bir hale gelsin diye dahi üzerine yerleştirebilirsiniz. Keyifli günlerde kullanın kolaylıklar olsun.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica