Kadınlar

Genç Odası Dekorasyon Önerileri

Sponsorlu Bağlantılar
Genç Odası Dekorasyon Önerileri

GENÇ ODASI DEKORASYON ÖNERİLERİ
Gençlerimizin odaları her daim kendisiyle bağdaşık,onun ruhunu yansıtabilen,kendini konforlu ve ruhuyla birebir bırakabileceğimiz dekorasyonlara sahip olmalıdır.
Peki bunu nasıl sağlayabiliriz? İşte Şöyle…
Gençler kendilerini özgür hissetikleri alanda daha mutlu,verimli ve başarılı olurlar. Bu yüzden bir genç odası dekorasyonu yaparken ebeveynlerin kendi fikirlerinden ziyade gençlerin fikirleri her daim hakim olmalıdır. Bir genç odası dekorasyonu asla muzlim bir hava vermemelidir.Eğer öyle olursa genç, kendini depresif,yalnız vb. hislerine kapılabilir.Her zaman aydınlık açık eşyalar kullanılması çocuğunuzun ufkunun gelişmesinde de katkıda bulunacaktır. Genç odasında görmemiz gereken bir diğer şey çok renklilik rengin olduğu yerde zihin daha zinde olur bu da biz gençlerimiz için oldukça ileriye yönelik bir zihin meditasyonudur.
GRİ VE SARI TONLAR: Gri tek başına depresiflik havası var fakat güvenilirlik sembolü olan sarı ile bütünleşip muazzam bir oda büyüsüne kapılabilirsiniz Sarının gençler üzerindeki etkisi: Sarı güvenilirlik, konforluk hissini bize yansıtır. Ergenlik çağında olan bir gencin kendini hissetmesi gerektiği en önemli duyumlar bunlardır. Sarıyla aynı zamanda kullanabileceğiniz renkler.

Grinin gençler üzerindeki etkisi: Gri tek başına kullanıldığı zaman yalnızlık,karamsarlık hislerini yaşattırabilir. Bu yüzden eğer fotoğraftaki gibi gri ile patlatabileceğiniz renkler olursa bu şık, lüks durabilir.
Griyle aynı zamanda kullanabileceğiniz renkler.(beyaz,mor,mavi,sarı)
GRİ VE SARI HARİCİ BERABER KULLANBİLECEĞİNİZ RENKLER LİSTESİ…:
Pembe-Mor
Mavi-Gri
Yeşil-Hardal
Kırmızı-Beyaz
Kahve-Turuncu
Turkuaz-Fuşya
PARKELERİN AÇIK RENK OLMASINA DİKKAT EDİN!!!: Eğer güney cephe bir eviniz yok ise parkelerinizin açık olmasına özellikle özen gösterin.Işık almayan odalar karamsarlık büyüsüne kaptırabilir kendini…Eğer çocuğunuzun odasında parke seçimi yapacak iseniz parkenin açık olmasında özen gösterin. Eğer kapalı tonlarda bir parke seçiyor iseniz eşyaların açık olmasına özen gösterin. Gençlerin odasında beyaz renklere muhakkak yer verin. Beyaz sadeliği,temizliği,ve açık fikirliliği ifade eder. tek renkle bitirmeyin muhakkak yanında beyazın varlığını konuşturacak,onu ezmeyecek renkler kullanın.
MİNİMAL ODALAR İÇİN AYNA KULLANMAYI DENEYİN!:Minimal odalarda odayı darlamamak açısından odanın büyük gözükmesi için
1.Parka seçimi. (uludağ meşe,nemrut ladin,erciyes meşe)
2.Halı seçimi.Halı seçerken minimal odalarda ya halı kullanmayın ya halı çok küçük olsun ya da tamamen zemini kaplayacak bir halı olsun
3.Renkleri olabildiğinde açık kullanın bu odanın daha ferah daha aydınlık gözükmesini sağlayacaktır.
4.Mutlaka ayna kullanın.Hatta aynayı bir duvara boydan boya monte bile ettirebilirsiniz. Bu odanızın olduğundan çok fazla fazla büyük gösterecektir.
5.Baza kullanmaktansa karyola kullanmayı tercih edin. Baza kaba bir ürün olduğun için odayı kaplıyormuş hissini karşısındaki kişiye ileti olarak iletecektir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica