Kadınlar

Sonbaharın Trend Renkleri

28.09.2019
1.027
Sponsorlu Bağlantılar
Sonbaharın Trend Renkleri

Tekrar merhaba, bugünkü konumuz sonbaharın trend renkleri. Halihazırda sonbahar geldi okullar açıldı, işler iyice yoğunlaşıyor. Yazın bitişi ve sonbaharın gelişi ile havalarda soğudu ve yeni kıyafet arayışı başladı, bir sürü mağaza bir sürü farklı çeşit ve bir sürü farklı renkten ürünlerde piyasada. İşte bugün bu yazıda sonbaharın en trend 10 rengini konuşacağız.
1- Marsala: Marsala 2015 te dahil sonbaharın en popüler renklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Aslında kahverengi ve kırmızının arasında bir ton olan bu elegant renk sonbahar ağırlığını müthiş bir şekilde yansıtmakla kalmayıp ayrıca sonbaharda oluşan ağaçların kahverengisi ve sararmış yapraklar ile dolu sokaklarda adeta mevsimle iç içeymiş gibi.
2- Cashmere Rose: Cashmere Rose biraz daha tatlı ve hafif görünümü ile elegant Marsala’dan sonra ikinci sıraya yerleşiyor. Daha pembemsi hafif görünümü ile diğer ağır renklerin arasına hafif bir ton olarak eklemek için mükemmel olan cıvıl cıvıl bir renk.

3- Amethyst Orchid
Amethyst Orchid tam anlamıyla gizemli, göz alıcı ve mor orkide çiçeğinden esinlenilmiş bir renk. Ametist taşından gelen göz alıcı ve orkideden gelen canlı bir mor rengi.
4- Stormy Weather
Stormy Weather sonbahardaki yağmurlu ve fırtınalı havalardan esinlenilmiş mavi ile gri karışımı bir renk olup beyaz ya da laci kot ile çok rahat kombine edilebilen çoğu şeyle uyumlu bir sonbahar rengi.
5- Reflecting Pond
Reflecting Pond ayakkabılarda ve daha çok tek parça elbiselere müthiş duran ve spot ışığını kendisine çeken koyu mavi ve yeşil karışımı bir renk. Bu reng şu ana kadar saydığımız renklerin arasında en göz alıcı görüneni olmasada görünenin aksine çoğu kombinde dikkati kendisine çeken tam bir odak renk.
6- Biscay Bay
Bu renk turkuaz rengine yakın fakat biraz daha koyu bir renk. Biscay Bay daha bir kaç kıyafette gördüğüm üzere daha galaksi şeklindeki renklerle kullanılınca müthiş bir uyum buluyor. Adını da okyanustaki bir noktadan alıyor. Bu yüzden bu rengi daha galaksi veya aqua renkli renklerle kombinlemek en iyisi.
7- Desert Sage
Şu ana kadar gördüğüm en soft renklerden biri ve pantalon, ayakkabı, ceket her türlü parçada kesinlikle kombininide bulunması gereken bir renk. Genelde daha soğuk renklerle kullanıldığında kendini gösteriyor. Bu yüzden marsala veya birazdan bahsedeceğim oak buff gibi renklerle kullanılmamasını tavsiye ederim.
8- Dried Herb
Tam anlamıyla kurumuş otları veya yeşil yaprakları anımsatan bu renk biraz ağır bir renk. Daha çok yeşil ve yeşilin soluk tonları ile kullanırsanız tam anlamıyla sonbahar rengi.
9- Oak Buff
Bu renk o sonbahardaki kahverengi-sarı karışık renk tonlarını yansıtan bir renk olup biraz sonra bahsedeceğim Cadmium Orange rengi ve Dried Herb tonları ile müthiş gidiyor. Bu yüzden sonbaharda bu rengi kullanırken kullandığınız diğer renklerin tonları Cadmium Orange ve Dried Herb tonları olmasına özen gösterin. Biraz canlı bir renk olduğundan dolayı da kombininizde daha çok ceket veya palto tarzı parçalarda bu rengi kullanmak renk uyumu açısından idealdir.
10- Cadmium Orange
Son olarak başka bir harika renk olan turuncu ağırlıklı bir rengimiz var, Cadmium Orange. Bu rengi direk olarak kullanabilirsiniz fakat beyazın üstüne sarı bir rengin eşliğinde muazzam bir uyumu var.
Bahsettiğim bütün bu renkleri, kombin örneklerini ve renklerin tonlarını fotoğraflarda bulabilirsiniz. Ayrıca bu sonbahar renkleri 2015 yılında da PANTONE tarafından bahsedilmiş renklerdir. Artık müthiş kombinlerinize sonbahar havasını ve renk uyumunu eklemek sizin elinizde.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica