Kadınlar

Ramazanda Nasıl Kilo Verilir? Oruç Tutarken Kilo Vermek Mümkün Mü?

Sponsorlu Bağlantılar
Ramazanda Nasıl Kilo Verilir? Oruç Tutarken Kilo Vermek Mümkün Mü?

Hazır ramazan ayında olduğumuz şu günlerde hem oruç tutmak hem de kilo vermek mümkün diyebiliriz. Ramazan ayında yediklerinize içtiklerinize dikkat ederek bunu başarabilirsiniz. Aslında oruç ayı olmasına rağmen çevrenize şöyle bir dikkat ederseniz aslında ramazan ayında kilo vermekten ziyade kilo alındığını fark edersiniz. Bu genelde iftarda gereğinden fazla yemek yemekten ve sahur vaktinde gece de çok yiyip, kaloriyi yakmadan üzerine yatmaktan kaynaklanmaktadır. Ramazanda oruç tutarken kilo da vermek istiyorsanız eğer yazdıklarımızı dikkate alınız.
♦️ Bol su ve sıvı tüketin: İftardan sahura kadar olan vakitte bol su ve sıvı tüketmenizi kesinlikle tavsiye ediyorum. Zaten normal zamanlarda da kilo vermek isteyen ve diyette olanlara bol su içmesi önerilir. Su içmenin kilo vermede önemli katkıları vardır. Özellikle ramazan ayında gün boyu birşey yenilip içilmediği için vücut susuz kalmaktadır. Kaybedilen sıvıyı da geri yerine koymak istiyorsanız bol bol su ve sıvı tüketmelisiniz. Ortalama 2.5 litre tüketinizz.

♦️ Yemeğe çorba ile başlayın: İftarda yemeğe kesinlikle çorba ile başlamalısınız. Çorba ile başlamak hem gün boyu aç olan midenizi rahatlatıp, hazmı kolaylaştırır. Hem de çorba içmek mideyi önden doğuracağı için erkenden doymanızı sağlayacaktır. Kış mevsiminde sıcacık çorbalar çok iyi olmaktadır. Yaz mevsiminde de ferahlatıcı, naneli çorbalar tüketebilirsiniz.

♦️ Kabuklu meyveler tercih edin: Elma, armut, şeftali tarzında meyveler tüketebilirsiniz. Hem vücudunuzun kaybetmiş olduğu vitamin ve minerali de bu şekilde tamamlamış olacaksınız. Meyve tüketmek aynı zamanda tatlı ihtiyacınızı da karşılayacaktır. Hatta elmaları dilimledikten sonra üzerine bir miktar tarçın serpebilirsiniz. Bu şekilde daha tatlı olacaktır.
♦️ Haftada en az bir kez balık tüketin: Balıkta bulunan Omega 3 ve fosfor ile metabolizmanızı hızlandıracaksınız. Haftada en az bir kere de olsa tüketmeniz gerekir. Zayıflamak isteyenlere ve kilosunu korumak isteyenlere kesinlikle balık tüketmelerini öneririm.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica