Kadınlar

Pratik Geri Dönüşüm Fikirleri

05.02.2020
1.259
Sponsorlu Bağlantılar
Pratik Geri Dönüşüm Fikirleri

Pratik geri dönüşüm fikirlerinden bazılarını sizinle paylaşmak istedim. Evde olan kullanmadığınız farklı materyallerle ev ekonomisine de katkıda bulunacağınızı unutmayın. Pahalı ürünleri almak yerine kendi özgünlüğünüzü konuşturarak ihtiyacınızı çok ucuza maal edebilirsiniz. Hem de tüm hayal gücünüzü ortaya koyarak. Hadi gelin bunların önce tariflerini sonra görsellerden nasıl olacaklarını inceleyelim.
1) Pet şişelerden kitaplık, süt ayran veya deterjan şişlerini kullanarak yapabilirsiniz. Şişelerin yanlarını kesip çıkarak istediğiniz renge boyayarak veya sade olarak kullanıp kitap veya dosyalarınızın düzenli durmasını sağlayabilirsiniz.
2) Pet şişelerden süpürge: Eviniz bahçeliyse veya geniş bir balkona sahipseniz bu yöntem çok etkili ve sağlam. Uzun zaman kullanabilirsiniz. Pet şişenin alt kısmını keserek açın ve oradan yukarı doğru ince şeritler halinde kesin. Sonra ağız kısmından ortaya doğru şeritlerde bitiş noktasında ezin. Ve şişenin ağzından bir sopa sabitleyerek kullanabilirsiniz.

3) Karton kutudan oyuncak ev yapma, çocuğunuzun yaşına göre kişisel gelişimi barındıran öğeler takarak süsleyebileceğiniz karton kutudan evler onlara da keyifli gelecek ve plastik kullanmaktan kurtulmuş olacaksınız.
4) Tuvalet kağıdı rulosundan dekoratif raf, tuvalet kağıdı her bitiminde atmayın onları çocuk odanıza bir köşeye tek tek sabitlersiniz çocuğunuzla birlikte ve içerisine minik arabalar yerleştirilir. Onunda hayal gücünü çalıştırmış olacaksınız böylece kolaya kaçmak yerine.
5) Eski çizme ve ayakkabılarınızı atmayın ve tabii ki bahçenize çok güzel kalıcı hatıralardan oluşan saksılıklarla tekrar sizin olsunlar. Hem de en kullanışlı haliyle.
6) Ahşap dallardan mumluk, ağaç dallarını yan yana getirip birbirine sabitleyin ve uç kısımlarına da düz ahşap parçalarını yerleştirin bağlayıp veya yapıştıracak şekilde üzerine mumları dizmeye başlayabilirsiniz.
7) Kırık gitardan raf, kırık gitarınızı orta bölümden açarak içine ufak bir tahta parçası ekleyerek duvara dayayın veya asın. O şekilde içine minik dekoratif ürünlerinizi veya kullandığınız malzemeleri yerleştirerek kullanmaya başlayın.
8) Meyve kasasından dekoratif sehpa, meyve kasalarını yan yana getirin yapıştırın ağız bölümleri dışa bakacak şekilde. Böylece üst kısmı sehpa olacak yanlardan da eşya yerleştirmenizi yapabileceksiniz. Daha sonra ister doğal rengiyle isterseniz boyayarak kullanabilirsiniz.
9) Ahşap dallardan abajur, ahşap dalları dik bir şekilde yan yana getirin. Hasır bir ip veya dilediğiniz bir ip ile birbirine bağlayın. Daha sonra üstüne lambayı ve abajuru yerleştirdiğiniz zman harika bir ayaklık hazır olmuş olur.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica