Kadınlar

Mutfak Dolabı Seçimi Nasıl Olmalı ?

18.11.2019
754
Sponsorlu Bağlantılar
Mutfak Dolabı Seçimi Nasıl Olmalı ?

Mutfaklar harika yerler değil mi. Orada her yarattığımız şey evimize ayrı bir ruh katmıyor mu çünkü belki de en fazla orada vakit geçiriyoruz. Hatta çoğu defa orada yemekler yiyip sohbeti de orada yaptığımız da nasılda sıcacık yerler oluyorlar. Pekii bu kadar huzur veren bir yerin daha fazla huzur vermesi için detayların es geçilmeden önemli ayrıntılarla taçlandırmanız doğru olmaz mıydı? Çünkü her ayrıntısını ne kadar severseniz o kadar fazla sizin olur. Sonuçta ev sizin neden farklı birinin zevki yansısın ki oraya. Zaten ihtiyacınız olmayan ve sevmediğiniz ayrıntıyı barındırmayın ki ferah ve açık mekanlar olsunlar. Bizim de şimdi size bahsedeceğimiz tabi ki mutfağın taç kısmı olan mutfak dolapları. Öylesine özenilmeden alınan, yaptırılan dolaplar sonradan size öyle bir yük olur ki sizde inanamazsınız.
İlk İzlenim Dışarıdandır:O yüzden dışından başlamakta fayda var. Mutfak dolaplarının ilk görünüşüne ve kapak şekillerine mutlaka önem verin bunun sebebi mutfağı boğmaması ve zarif durması. Dikkat edeceğiniz şeyler dolapların ve kapaklarının rengi, ayrıca kapaklarının bazı detaylarının camdan olması, minik açık raflar bulundurması iyi olacaktır.

İhtiyacınız Kadar Bölme: Dolap seçerken ne çok bölmeli ne de az bölmeli almak marifettir. Önemli olan kendi ihtiyacınızı belirleyerek siz ne kadar eşya kullanıyorsunuz ve kaç kapaklı kaç raflı bir dolaba ihtiyacınız var önce bunu belirlemelisiniz kafanızda. Ekonomik olarak da fark etmeden rahatlatmış olursunuz kendinizi.
Tasarımları Kendinize Göre Yaptırmalısınız
Eğer dolaplar sizin için önemli ve buna bir bütçe ayırdıysanız. Mutfağınızı iyice gözden geçirip her tasarımın ve dolap duruşunun mutfağınıza gitmeyeceğini bilin. Kriteriniz mutfağınızı daha ferah hale getirmek olmalı
Ölü Alan Bırakmak Doğru Değil
Fazla dolap alayım derken veya yanlış tasarımdan dolayı bir sürü ölü alan ortaya çıkıyor bu da mutfağınızı hem boğucu hale getirir hem de orada küçükte olsa bir alan bulunca bir şeyler yerleştirmek istersiniz bu da fazladan gereksiz alışveriş ve eşya biriktirmek demek. Buna gerek yok dikkat edin.
Çekmecelere Önem Verin
Çekmeceler dolaplardan daha fazla kullanılan bir detay olduğu için hatta ilk ona önem verin. Kolay açılır kapanır olmalı. Ve içini rahat yerleştirebileceğiniz çekmeceler almaya önem gösterin
Dolapları Kişiselleştirmeniz Güzel Olur
Birçok tasarım var dolaplarda lakeli, antika, boyalı veya Retro siz bunlardan hangisini tercih ederdiniz. Bu ayrıntıyı es geçmeyin çünkü mutfağınıza özgünlük katacak en önemli başlık.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica