Kadınlar

Lizay Pırlantalı Yakut Zümrüt Kadın Yüzük Modelleri

04.09.2020
382
Sponsorlu Bağlantılar
Lizay Pırlantalı Yakut Zümrüt Kadın Yüzük Modelleri

Yakut yüzükler rengi ve doğal duruşuyla kadınların en çok ilgisini çeken mücevherlerdendir. Pırlanta tek taşların yanı sıra bir diğer tercih edilen yüzük ise yakut yüzüklerdir. Yakut yüzük tasarlanırken gümüş ya da altın bir zemin üzerine tasarlanabilmekle beraber rose gold tonlar yakutun renginden ötürü pek tasarımda kullanılmamaktadır. Yakut elmastan sonra en dayanıklı taştır. Yakut denilince genellikle akıllara kırmızı gelse de mor, pembe gibi tonları da bulunmaktadır. Kırmızı yakut oldukça zor bulunmaktadır. Bu sebepten çok kıymetlidir. Renginden ötürü aşkı simgelediğinden özellikle hediye seçimlerinde sıkça tercih edilir. Son dönemlerde yakut tek başına kullanılmasının yanı sıra yüzüklerde çeşitliliği arttırmak ve her zevke hitap etmesi açısından diğer taşlarla da kombinasyonlar yapılarak yeni ve farklı tasarımlar üretilmeye başlanmıştır. Özellikle pırlanta ile birlikte tasarlanan modeller parlaklığıyla göz doldurmaktadır. Çevresi pırlanta ile çevrili yakut yüzükler aynı zamanda altın ve gümüş kullanılarak değiştirilen zeminleri ile çeşitliliği oldukça fazladır. Yakutun pembe, kırmızı, bordo, mor gibi tonlarının da kullanılmasıyla birbirinden zarif yüzükler beğeniye sunulmuştur. Modeller arasında en çok tercih edilenlerden biri olan su damlası model özellikle çevresi pırlanta ile çevrili olduğunda zarif ve asil bir görünüm vermektedir.

Damla modelin yanı sıra baget modeller de sıklıkla tercih edilmektedir. Baget modellerde özellikle büyük ve çevresi taşlarla bezeli olan modeller oldukça gösterişli bir görünüm vererek adeta tek başına kıyafetinizi üste taşıyan bir ışıltıya sahiptir. Yuvarlak kesim yakut yüzükler ise küçük ve orta boy şeklinde tasarlanmaktadır. Günlük kullanıma uygun ve zarif ışıltısıyla doğal bir görünüm vermektedir. Yakut bilindiği üzere doğal bir taştır ve bu doğal görünüm elleri olduğundan daha hoş göstermekle kalmayıp manevi olarak da dinginleştiren bir enerjiye sahiptir.
Doğal Görünümleriyle Işık Saçan Zümrüt Yüzükler: Zümrüt de yakut gibi doğal bir taştır ve belli kesimlerle oldukça şık bir hale gelip mücevherlerde yıllardır kullanılmaktadır. Son dönemlerde pırlanta ile beraber yüzüklerde buluşan zümrütler oldukça popüler bir hale gelmiştir. Zümrüt denilince akla sadece yeşil gelse de yeşilin tüm tonlarında bulunur. Turkuaza yakın yeşillerden koyu yeşillere dek geniş bir renk skalasına sahiptir. Zümrüt yüzükler altın zeminden ziyade gümüş ile de sıklıkla kullanılmaktadır. Gümüş zemine sahip bir zümrüt yüzük hem özel geceler ve davetlerde hem de günlük kullanımda doğal görüntüsüyle şıklığınıza şıklık katacaktır. Güneş ışığında yakut yüzüklerde olduğu gibi doğal taş olduğundan ötürü asıl rengini tam olarak göstermektedir. Zümrüt ve yakutun pırlanta ile buluştuğu şık tasarımları, Lizay pırlantalı yakut ve zümrüt kadın yüzük modellerinde dilediğiniz renk ve modelde bulabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica