Kadınlar

Koçak Baget Pırlanta Kadın Yüzük Modelleri

14.09.2020
362
Sponsorlu Bağlantılar
Koçak Baget Pırlanta Kadın Yüzük Modelleri

Klasik altın anlayışının yanı sıra, pırlanta ve özel tasarım modelleri ile müşterisinin gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Bunun yanı sıra ihracat anlamında yaptığı büyük adımlarla yurtdışında da sağlam adımlarla ilerlemeye devam etmektedir.
Pırlanta Nedir?:Pırlanta; doğanın bize sunduğu en büyük mucizelerden biri olan elmas elementinin dönüştürülmüş halidir. Elmas kıymetli madenin ham halidir. Oldukça sert ve değerli bir madendir. Likit karbonun yüksek basınç ve ısı ile yerin altında kristalleşmesiyle oluşmaktadır. Elmasın kesim şekliyle birlikte oldukça fazla bir ışık yansıması ve parlaklık verdiği gözlemlenmiştir. Bu nedenle pırlanta ismini almıştır. Pırlanta kesim şekli, berraklık, karat ölçüsü ve renk kriterlerine göre değerlendirilmektedir.
Baget Pırlanta Nedir? : Pırlantanın şekillendirilmesi ve kesim aşamaları oldukça önemlidir. Bu işe yıllarını vermiş usta eller tarafından özenle yapılmaktadır. Kesim seçeneklerine göre isimlendirme yapılmaktadır.

Yuvarlak, prenses, damla, oval ve kalp gibi birçok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan biride baget pırlanta modelidir. Kadının, doğası gereği kendini farklılaştırmak ve gösterişli kılmak geçmişten bugüne kadar odak noktası olmuştur. Aksesuar kullanımı mısırlılar dönemine dayanmaktadır. Amaç olarak karşı cinsin ilgisini çekmek ve hoş görünmek hedeflenmiştir. Gün geçtikçe aksesuarların maden ile birleşmesiyle değer kazanmış ve pırlanta ile buluşulmuştur. Pırlanta şekillerine göre baget kesim oldukça talep görmektedir. Baget kesim pırlantalar; özel olarak yapılmaktadır. Yapısal olarak uzun ve dikdörtgen şeklini almaktadır. Genellikle farklılık arayan ve değişik tarzı benimseyen tüketicilere hitap etmektedir. Tasarımlarda tek başına kullanımı oldukça azdır. Çoğunlukla diğer taş kesimlerinin birlikte kullanıldığı modellere işlenmekte olup, oldukça gösterişli ve naif dizaynlar sunmaktadır. Pırlantalar tabla, kemer ve külah olmak üzere üç kısımdan oluşmaktadır. Baget pırlantada ise tabla kısmının geniş olmasından dolayı parlaklık seviyesinin ön plana çıkmaktadır. Bilinmesi gereken bir diğer noktada elmas, bir tek elmas ile kesilebilmektedir. Bu nedenle testere ucu elmas tozu kullanılarak biçimlendirilmektedir. Kesim işlemi tamamlandıktan sonra temizleme ve özenle cilalama yapılarak, taşın son haline gelmektedir. Taşın işlemi tamamlandıktan sonra; gold, beyaz, rose veya yeşil altınla birleştirilir. Birleştirilme işlemi esnasında dizayna göre hazırlanan kalıba uygun olarak tırnakların arasına pırlanta yerleştirilir ve sıkıştırılarak Koçak baget pırlanta kadın yüzük modeli son haline ulaşır. Pırlanta baget yüzük tercih ederken, tarzınıza uygun olmasına özellikle dikkat etmelisiniz. Günlük ve özel günlerinizde olmak üzere kullanım amacınızı belirlemelisiniz. Ayrıca ürününüzün renk ve berraklık derecesini kontrol etmelisiniz. Baget yüzüğünüzün taşının büyüklüğü karat derecesini ve dolayısıyla değerini belirleyecektir. Dolayısıyla bütçenize uygun karat tercih etmeniz uygun olacaktır. Pırlanta baget yüzüğünüzü kullanırken, ağır işlerde kullanmamanız ve yoğun deterjana maruz bırakmamanız önemlidir. Belli periyodik aralıklarla taşınızın haznesinden oynamadığını ve düşme ihtimalinin olmadığını gözlemlemelisiniz. Yüzüğünüzü kullanmadığınız durumlarda kutu içerisinde yumuşak bir dokuda saklamanız ürüne zarar vermemesi açısında uygun olacaktır. Koçak ailesi olarak yüzük alternatifleri kategorisinde oldukça çok çeşitlilik sunmaktadır. Kullanıcısına güven ve kalite duygusunu hissettiren, özel günlerinizin vazgeçilmezi olacak yüzüklerimiz sevdiklerinize hediye alternatifi olarak muhteşem bir fırsat sunmaktadır. Koçak baget pırlanta kadın yüzük modelleri ile hayatınıza değer katanların yaşamlarına muhteşem bir dokunuş yapın.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica