Kadınlar

Kısa Sürede En Hızlı ve Etkili Saç Uzatma Yöntemleri

17.07.2020
1.514
Sponsorlu Bağlantılar
Kısa Sürede En Hızlı ve Etkili Saç Uzatma Yöntemleri

KISA SÜREDE EN ETKİLİ SAÇ UZATMA YÖNTEMLERİ
Kısa saçın rahatlığına diyecek yok elbet ama uzun saçların hali de bir başka oluyor doğrusu. Sadece bir at kuyruğu yapsanız dahi dikkatleri anında üzerinize toplayabilirsiniz. Saçlarımızı kestirdik hevesimizi aldık! Artık uzamasını istiyoruz. Ortalama olarak saçlarımız her ay 1.5cm uzuyor. Peki bu süreci hızlandırmak mümkün mü? Tabii ki!
SAÇLARINIZI SOĞUK SU İLE YIKAYIN:Sıcak işlemler ve sıcak su saçlarımıza oldukça zarar verir. Saçlarımızın uzama sürecini hızlandırmak istiyorsak bu süreçte maşalardan/düzleştiricilerden uzak durmamız gerekiyor ki sağlıklı bir şekilde uzasın. Eğer işlem yapmamız gerekiyorsa ısıdan koruyucu sprey sıkıp öyle işlem uygulayalım.Saçlarınızı 1 dakika ılık suyla,1 dakika soğuk suyla örüntü oluşturarak yıkayın. Bu yöntem saçınıza şok etkisi yaratarak saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayacaktır. Her duş alıp bu işlemi tekrarladığınızda sonuçlarına siz de inanamayacaksınız. YUMURTA MASKESİ:Çok kolay bir saç maskesi tarifi… Saçlarınızın ihtiyacı olan proteini fazlasıyla karşılayacaktır. Maskenin tarifini verelim: Yumurta ve akını iyice karıştırın ve saçınıza uygulayın. 25 dakika bekletip yukarıda bahsettiğim şok metoduna uyarak durulayın. Saçlarınız parlak, gür gözükecek ve uzama süreci hızlanacaktır.


SAÇLARINIZI KENDİ YAĞINA BIRAKIN:Saçlarınızı her gün yıkama alışkanlığından vazgeçin. Saçların beslenmesi için kendi yağına ihtiyacı vardır. Yağlı bir görüntü her ne kadar hoş bulunmasa da berelerle taçlarla ya da topuz gibi saç modelleriyle kamufle etmeye çalışın. En az 2-3 günde bir yıkayın. Saçlarınızı topuz yaparak vücudunuzu yıkayabilirsiniz.
SIKI SAÇ MODELLERİNDEN UZAK DURUN:Saçlarınızı örgü, topuz gibi sıkı modeller yaparak toplamayın. Bol bir şekilde örüp toplayabilirsiniz tabii. Sıkı toplamamanız gerektiğinin sebebi ise saçlarınızın içinde bulunan keratinin kırılmasıdır. Hem çok fazla saç dökülmesine hem de saçlarınızın beslenememesine sebep olur.
VE İŞTE MUCİZEVİ SAÇ MASKEMİZİN TARİFİ:En güzelini sona sakladım. Bu tarifle saçlarınızı 2 haftada en az 4 cm uzatabilirsiniz. Lafı fazla dolandırmadan maskemizin tarifini verelim: 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağını bir kaseye koyalım. Üzerine 1 çay kaşığı nane yağı döküp karıştıralım. Karışımı saç diplerimize iyice yedirelim. Maskeyi 6-7 saat saçımızda bekletmemiz gerekiyor. Tercihen uyumadan önce yapabilirsiniz. Haftada 2 kere tekrarlayın.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica