Kadınlar

Kış Mevsiminde Cilt Kuruluğunu Önle

18.11.2019
715
Sponsorlu Bağlantılar
Kış Mevsiminde Cilt Kuruluğunu Önle

Mevsim geçişlerinde hızlıca etkilenen ilk yerin derimiz olduğu artık biliniyor. Çünkü tüm soğuk ve sıcak etkenlerden ilk temasta olan derimiz. Bu yüzden onu korumak için neler gerekli bilmemiz gerekiyor. Aksi takdir de iş işten geçtikten sonra milyon para döküyoruz botoks ile düzene sokabilmek için. O da sürekli tekrar isteyen kalıcı olmayan bir çözüm değildir. Çok küçük önlemleri düzenli olarak ufak ufak aldığımız takdir de ekonominizi dahi zorlamanıza gerek kalmayacak. Örneğin kış mevsimleri. Bu yazıda da değinmek istediğim kış mevsimi aslında. Cilt kuruluğunun tam bir facia olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Kış mevsiminde bu durum iki katı ortaya çıkıyor. Pekii hem sağlığımızı hem de dış görünüşümüz etkileyecek olan cilt kuruluğunun önüne ufak ama etkili önlemlerle nasıl geçebiliriz onları gözlemleyelim. Cildiniz pul pul dökülüyorsa bu bir belirtidir hemen bunun önüne geçmeniz gerekli. Çünkü bu durum cildinizin hızlıca kurumasını tetikleyecektir. Çünkü bahsettiklerimiz sadece fiziksel gerginlik ve estetik kaygısından dolayı değil bu durum sizi ruhen de etkileyecek vaziyettedir. Evet şaşırmayın ruhen psikolojik olarak etkilenme ihtimaliniz çok fazla. Kışın gelmesi hareketlerinizde yavaşlamaya yol açar haliyle kan dolaşımı azalınca ciltte sorunlar ortaya çıkmaya başlar bu da estetik kaygısı yaşamanıza sebep olur sonra tekrar depresyon sebebi.

Tüm bu durumlar birbirini tetikleyici şeylerdir. Kısacası hareket ve cildinizi önemsemek sizi mutlu bir insan yapacaktır. Bir süre deneyin farkı kendinizde göreceksiniz.O halde gelin önlemlerimiz neler sıralayalım;

  • Sıcak veya çok soğuk su ile duş almayın cildinizi yıkamayın. Her şeyin dengede kalması en iyisidir.
  • Banyo sonrasında kremlerinizi veya nemlendirici yağlarınızı eksik etmeyin. Çünkü gözeneklerin en açık olduğu zaman. Beslenmesini hızlıca alacaktır.
  • Dudaklarınızda yüzünüzde önemli bir detay. Acı vermesi sizi gün içinde olumsuz etkileyecektir. Bu yüzden vazelinle veya herhangi bir nemlendirici ile sık sık nemlendirmekte fayda var.
  • Ellerinizi günde beş defadan fazla nemlendirmeniz gerektiğini biliyor muydunuz. Her kuruma hissettiğiniz de bunu yapmanız önemli.
  • Kış güneşinin etkileri için koruyucu kremler var aynı zamanda güneşten de koruyor. Kullanmayı ihmal etmeyin
  • Söylememize gerek yok bol su içmeniz gerekli. Aynı zamanda yağlandırma etkileri olan kuruyemişleri günlük olarak tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü beslenme mutlaka önemsenmesi gereken bir durum. Tek başına bakım kremler veya hareket asla faydalı değildir. Her şey bir bütünlük içinde olmalı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica