Kadınlar

Kadın Saç Bakım Ürünleri

01.09.2020
599
Sponsorlu Bağlantılar
Kadın Saç Bakım Ürünleri

Günümüzde işe veya dışarı çıkarken saçlarımızı istediğimiz şekle getirmek için türlü ısıl işlemlere ve yıpratıcı diğer faktörlere maruz bırakmak zorunda kalıyoruz. Bunların yanı sıra boya gibi işlemler de saç için fazlasıyla yıpratıcı oluyor. Bu sebeplerden zamanla saçlar yıpranıyor ve kırık uçlarla beraber şekil dahi almamaya başlıyor. Saç bakım ürünleri bu konuda yardımınıza yetişiyor. Saçlarınıza ısıl işlem uygularken kullanabileceğiniz ısıl işlem öncesi serumlar ile yıpranmayı minimuma indirerek saçlarınızı koruyabilir ve verdiğiniz şeklin daha hoş durmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle sık sık yenilenmesi gerekn renkteki boyalarda saçlar fazlasıyla yıpranabiliyor. Bunun yanı sıra bu kadar sık yapılmasının bir diğer sebebi ise saçlardan rengin akmasıdır. Bu tür sorunlar için renk koruyucu mor şampuanlar kullanarak saçtaki rengin akmamasını ve daha az sıklıkta boyaya başvurmanızı sağlayabilir. Bu sebepten saç bakım rutininiz saçlarınızın şekil alabilmesi ve sağlıklı olması açısından oldukça önemlidir. Saçlarınızın yapısı, saç telinizin inceliği ve saç derinizin yağlı veya kuru olması gibi yapısal faktörler de saç bakım rutininizin belirleyici etmenlerindendir. Sağlıklı saçlar için en önemli konu saç derinizin yapısıdır. Saç derinizin temiz ve sorunsuz olmasını sağlamanız saçlarınızın sağlıklı görünebilmesinin ilk adımıdır.

Saç derisi saçınızın ne istediğiyle ilgili çoğu şeyi size söyleyebilmektedir. Yağlı saç derisine sahipseniz saçlarınız için ağırlaştırmayan yağlar kullanılması elzemdir. Saçınızı yağlı olduğu için nemsiz bırakmak hatalı bir tutumdur. Yağlı bir saç da olsa saçların neme ihtiyacı vardır. Kuru saçlar için ise saç derisini çok baskı yapmadan arındırıcı şampuan ve serumlar kullanılmalıdır. Saç derisi kuru olduğu için arındırıcı bakımları yapmamak da bir diğer hatadır. Saç derisi için serum ve nemlendirici losyonlar gibi birçok ürün bulunmaktadır. Size uygun olan ile belli aralıklarla bu ürünleri kullanarak sağlıklı saçlar için ilk adımınızı atmış olacaksınız.
Işıl Işıl saçlar İçin Günlük Bakım: Saçlarınızda yıpranma, matlık veya güçsüzlük hissediyorsanız saç yapınıza uygun ürünlerle bir saç bakım rutini edinmeniz gerekir. Bu rutini düzenli uygulamanız iyi bir sonuç alabilmeniz açısından önemlidir. Genellikle set halindeki saç bakım ürünlerini kullanmanız daha faydalı olacaktır. Çünkü set halindeki ürünler birbirini tamamlayan bir döngü sergiler ve saça düzenli olarak aynı ürünleri uygulamak saç açısından daha sağlıklı bir sonuç verecektir. Revox, gliss, elseve gibi günlük kullanabileceğiniz markaların yanı sıra eğer hassas bir saç derisine sahipseniz bitkisel saç bakım ürünlerini de tercih edebilirsiniz. Dökülme sorunu yaşıyorsanız sarımsaklı veya ısırgan otu özlü saç bakım ürünleri sorununuza büyük fayda sağlayacaktır. Bunun yanı sıra at kuyruğu bitkisi özü de son dönemlerde saç onarımı ve güçsüzlük sorunları için önerilmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica