Kadınlar

Hayvan Figürlü Çocuk Kazak Modelleri

Sponsorlu Bağlantılar
Hayvan Figürlü Çocuk Kazak Modelleri

Geçmişten günümüze her moda akımına damga vurmaya devam eden hayvan figürlü çocuk kazak modelleri son derece kullanışlıdır. Hazır olan bu tür kazakları her mağazadan temin etmeniz mümkündür. Ancak eğer örgüye dair malzemeleriniz mevcutsa örerek bu tür kazakları elde etmek daha mantıklı ve kullanışlıdır. Hazır olarak örülen ya da makinelerden temin edilen hayvan figürlü çocuk kazak modelleri her zaman kullanışlı olmayabilir. Zamanla yıpranmalar gözlemlenebilir. Sökülmeler ya da yıkanırken makinede meydana gelen yırtıklar oluşabilir. Bu nedenle kendi ellerinizle öreceğiniz bu tür kazak modelleri çok daha uzun yıllar boyunca kullanılabilir ve daha geç yıpranabilir. Temin etmeniz gereken malzemeler oldukça basittir. İki çeşit şiş ve beğendiğiniz renk tonlarında kazak ipleri yeterli olacaktır. Küçük yaş grubundaki çocuklar için hayvan figürlü çocuk kazak modelleri örecekseniz, kalın ve akıllı ipler daha uygun  olmaktadır. Ancak biraz daha büyük çocuk grupları için örecekseniz bu sefer daha ince yapılı ve narin ipler uygun olmaktadır. Şişlerinizi ister tahtadan isterseniz de çelikten tercih edebilirsiniz.

Ancak tahta şişler örgü için her zaman daha uygun ve daha rahattır. Kazak modellerini örmek için çocukların yaşından bir numara büyük örmeniz bir sene daha fazla kullanım için ideal olacaktır. Kazaklar genellikle dört parçadan oluşan modellerdir. Öncelikle ön kısımları sonra arka kısımları ve en son da iki kol ayrı ayrı örülmektedir. Örerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur.

  • Kazakların ön ve arka kısımları mutlaka birbirinin aynısı olmalıdır. İlmekleri ve genişlikleri arasında farklılık olmamalıdır.
  • Kazakların kollarına geçildiği sırada mutlaka her örgü sırasında ölçülmelidir.
  • Kollar büyük olursa kazak çocukların üzerinde hoş durmayacaktır.
  • Aynı zamanda kazakların en alt kısmında en az 10 sıra örgüden lastik bulunmalıdır.

Hayvan figürlü çocuk kazak modelleri her zaman daha fazla tercih edilmektedir. Peki, hayvan figürleri kazaklara nasıl eklenmektedir? Bu oldukça kolay bir durumdur. Eğer ebruli ipler temin ederseniz, satın alacağınız kişiye hayvan figürü oluşturmak istediğinizi söyleyerek işinizi yalnızca bir iple dahi halledebilirsiniz. Ancak daha belirgin bir şekilde hayvan figürü oluşturmak istiyorum diyorsanız, motifler elde edebilirsiniz. Kazağı düz bir şekilde örebilir ve hayvan motiflerini sonradan dikebilirsiniz. Düz bir ip tercih ettiğinizde ise, kolaylıkla örgü tarzları ile bir hayvan figürünü kabartmalı bir şekilde örebilirsiniz. Önemli olan hayal gücünü harekete geçirmektir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica