Kadınlar

Harika Home Ofis Tasarımları

19.11.2019
1.136
Sponsorlu Bağlantılar
Harika Home Ofis Tasarımları

Artık internet hayatımızda reddedilemez bir yerde eh bu da haliyle çok fazla değişik ihtiyacı ve yaşama biçimlerini ortaya çıkarıyor. Bunlardan biri de yeni bir iş sektörü olan home ofis çalışma biçimi. Ne tür bir iş yapıyorsanız önce sırasıyla onun ihtiyaçlarını belirleyip ona göre bir alışveriş listesi oluşturduktan sonra sıra bunları hangi şekillerde yemin edeceğine geliyor. Burada da doğru dekorasyon devreye giriyor çünkü home ofis riskli bir konu bir iş yaşamı kuracağınız için peşinden stres gelmesi kaçınılmaz. Evin konforu işin içinde tabi ama yine de iş söz konusu olduğunda huzurlu ve kolaylaştırıcı bir dekorasyon yaratmanız gerekiyor. Bu hiç de kolay değil sizin önemsemediğiniz küçücük ayrıntılar o kadar zorlayıcı hale gelebilir ki şaşırırsınız. Bunların önüne geçme adına bir daha tekrar tekrar kur yap çıkar yapmamak için fikir alarak gitmek sağlıklı. Biz de daha önce yapmış ofis kurmuş insanların fikirlerinden yola çıkarak size bu yazıyı derledik. Keyifli okumalar.

Konsantrasyon
Dikkat edilmesi gerekenlerin tabii ki başında çünkü ihtiyacın olan o. Disiplinli bir çalışmadan ziyade konsantrasyon mühim. Kalabalık olmayacak ve göz yormayacak detaylandırılmalar yapılmalı. Işıklandırma doğru seçilmeli. Mobilyalar minimal ve ihtiyaca yönelik seçilmeli. Gerekmiyorsa kesinlikle alınmamalıdır.
Masa Düzeni
Masayı varsa kendi düzeninize göre ama hep standart bir düzende tutulması önemli. Standartlaştığı zaman iş rutininiz de kolaylıkla düzene girer ve bir süreden sonra yorulmadan çalışabilirsiniz.
Canlı Bitki Dekor Kullanılabilir
Yeşil rahatlatıcıdır. Özellikle canlı olması sizi doğa ferahlığı içinde hissettirecek canlı tutacaktır. Dinç kaldığınız sürede haliyle sağlıklı bir çalışma ortamı ve düzeni yakalamış olacaksınız.
Mobilyalar Az Yer Kaplamalı
İşi eve getirmiş olmanız aslında büyük bir yük ve sorumluluk bu yüzden elinizden geldiğince küçük ve az yer kaplayan masa ve ofis dolabı seçmeye dikkat edin. Ev yaşantınız da bozmazsa huzurla çalışabilirsiniz. Ve de dolapları ihtiyacınız olmayanla doldurmaz daha az eşya ve materyalle çalışmanız mümkün olur. Yine disiplin arttırıcı bir sebeptir.
Isınma Ve Dıştan Gelen Ses Detayı
Home ofis kuracağınız odayı veya köşeyi çok hassas belirlemelisiniz. Çünkü günün büyük çoğunluğu orada olacaksınız ve konsantrasyon isteyen bir işle. Isı dengeli olmalı ne çok sıcak ne çok soğuk. İkisi de dikkat dağıtıcıdır. Ve izolasyon kesinlikle önemsenmeli hiç beklemediğiniz bir gürültü tüm düşünülmüş güzel şeyleri dahi bozacaktır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica