Kadınlar

Gül Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

27.04.2022
209
Sponsorlu Bağlantılar
Gül Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Daha güzel ve yumuşacık bir cilde sahip olmak için öncelikle cilt problemlerinizi belirleyip, o problemler üzerine yoğunlaşmanız gerekir. Size ilk önerim kesinlikle cilt temizliğinizi iyi yapmanız olacaktır. Cilt tabakasında kalan kir, toz vs. iyi temizlenmediğinde siyah nokta, sivilce, akne vb. cilt sorunlarına yol açabiliyor. Ne cildinize ne vücudunuza ne de evinize çok fazla kimyasal içerikli ürünler kullanmamaya özen göstermelisiniz. Cildinizede aynı şekilde doğal ve bitkisel ürünler kullanmalısınız. Sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmak isterseniz cilt bakımınıza gül suyunu da ilave edebilirsiniz. Cildinize çok iyi gelecek ve pek çok probleminizi ortadan kaldıracaktır. Gül suyunun pek çok kullanım alanı mevcuttur. Reçel yapımı, cilt- vücut bakımı, ev temizliği ve daha sayabileceğimiz birçok alan…
? Gül suyunun içeriği çok hafif olduğu için her türlü cilt tipinde kullanıma uygundur. Herhangi bir zarar ya da yan etki teşkil etmez. Yani hassas ciltlerde dahi rahatlıkla gül suyunu kullanabilirsiniz.

? En yaygın cilt problemlerinden olan sivilce ve akne oluşumunu engeller. Cildi derinlemesine temizleyip arındırdığı için çoğu cilt sorunlarının önüne geçecektir.
? Farklı sebeplerden kaynaklanan cilt, vücut ve ellerde oluşan şişkinliği azaltır.
? Hava şartları ve mevsimlerden kaynaklanan cilt sorunlarını da gidermeyi başarır.
? Cildinizin sahip olduğu pH değerini korur. Bu değerin bozulmaması için cildinize gül suyu gibi doğal ve bitkisel ürünler kullanmalısınız. Kimyasal içerikli ürünler cildin pH değerini bozmaktadır.
? Gül suyu adeta doğal bir nemlendiricidir. Biliyorsunuz ki cildinizi belli aralıklarla düzenli bir şekilde nemlendirilmesi çok önemlidir. Bu bağlamda gül suyundan faydalanabilirsiniz.

? Cildinizi bebek gibi yumuşacık yapacaktır. Pamuksu bir cilde kavuşmak istiyorsanız o halde gül suyunu da düzenli olarak kullanmaya özen göstermelisiniz.
? Ciltte oluşan gözenekler zamanla tıkanır. Tıkanmış gözeneklerde yerini siyah noktalara bırakır. Özellikle de burun üzerinde siyah nokta oluşumu daha fazla olmaktadır. Tıkanmış gözeneklerin açılmasında gül suyu size çok yardımcı olacaktır.
? Yaygın cilt problemlerinden olan egzama ve mantarların neden olduğu kaşıntı gibi rahatsız edici durumları ortadan kaldırır.
? Asla durdurulamayan ve hızla akıp geçen bu zamanda gül suyu sayesinde yaşlanmayı da geciktirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica