Kadınlar

Doğru Mutfak Dekorasyonu İçin Püf Noktaları

Sponsorlu Bağlantılar
Doğru Mutfak Dekorasyonu İçin Püf Noktaları

Ev özel alanınız bunu biliyoruz. Ve orada ne kadar huzurlu hissederseniz yaşamınızın diğer alanlarında da o derece huzurda hissedeceksiniz. Bu yüzden dekore ederken mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalarını bilirseniz çok rahat edersiniz yorulmadan ve fazla düşünmeden çok şık ve albenisi yüksek bir ev düzenlemiş olacaksınız. Öncelikli olarak şunu bilmeniz gerekiyor ki evin boyutu o kadar mühim bir başlık değil. Çünkü dekore etme hakkında pratik fikirlere hakim olursanız evin dizaynını o kadar yerinde yaparsınız ki eviniz birden çok kullanışlı ve geniş bir hale gelmiş olur.  Ama bizim değinmek istediğimiz öncelikli olarak mutfaklarımız. Artık hızlı yaşama zamanında olduğumuz için mutfağı da her gün kullanma gibi bir mecburiyetimiz ve gerçekliğimiz olduğu için hızımızı yavaşlatmamak ve mutfakta vakit geçirmekten soğumamak için bazı pratik bilgiler ile dizayn ettiğimiz vakit mutlu bir şekilde mutfakta vakit geçireceksiniz. Gelin şimdi o önemli dekorasyonda püf noktalarına bir göz atalım.

  • Öncelikle baharat kullanmayı seven biriyseniz onlar çok fazladır ve her zaman hem el altında olması gereken hem de ele ayağa dolaşmaması gereken malzemelerdir. Ama eğer onlar için mutfak duvarınıza küçük bölmelerden oluşan bir raf monte ederseniz ve hepsini içine yerleştirdiğiniz vakit çok rahat ettiğinizi göreceksiniz. Ve bu tam yemek pişirdiğiniz ocağın karşısında olduğu zaman da el altında olması sizi rahatlatacaktır.
  • Diğer bir püf nokta olarak mutfağın mobilyalarını ve duvar boyasını beyaz renkte seçmeniz taraftarıyız hem derinlik hem de genişlik sağlayacak bir renk seçim olacak. Aynı zaman da gelen misafirleriniz için mutfağınızın hijyenik olduğu konusunda şüphe yaşamaması sizi de rahatlatacaktır.
  • Bir diğeri çekmece içlerini düzenlemek düzen de tutmak için aparatlar satılmakta aynı aman da kendiniz de evde bu şekilde bir aparat dizayn edebilirsiniz çekmecenize koyduğunuz vakit kaşık ve çatallarınız artık sizi yormayacak şekilde düzen de kalmış olacak.
  • Duvarları sadece duvar olarak bırakmayın onları çeşitli raflarla donatarak veya askılıklarla kullanabileceğiniz bir hale getirin hem böyle boş görünmenin verdiği sıkıcı havadan da kurtarmış olacaksınız.
  • Mutfağınız da birçok küçük aralarda kalan yerleri vardır kullanışsız alanlardır onları ötelemek yerine minik aflar yerleştirerek onları da kullanın. Bu da size harika bir püf noktası olacaktır.
  • Mutfak aydınlatmasını da es geçmeyin ışık her zaman ferah gösterecek bilinmeyen bir detaydır. Gün gibi ışıkla aydınlatmak yerine fazla kullandığınız yerleri daha belirgin ışıklandırırsanız çok daha ferah bir mutfağa sahip olacaksınız.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica