Kadınlar

Dekorasyonda En Sık Yapılan 7 Hata

17.11.2019
745
Sponsorlu Bağlantılar
Dekorasyonda En Sık Yapılan 7 Hata

Dekorasyon konuları ev yaşantınız için önemli hep alıştığımız aslında çok yanlış tercihler olan bazı hataları sıraladığımızda siz de şaşıracaksınız. Çünkü çok bilindik yapılanlar ama ev dekorasyonunuzu ne kadar ucuz ve kalitesiz gösterdiğini görünce şaşıracaksınız. Hadi gelin birlikte bakalım.
MOBİLYALARI TAKIM HALİNDE ALMAKEv dekorasyonunda özellikle sıfırdan eşya alıyorsanız fazla zaman kaybetmemek için tek parça veya tek seferde tüm mobilyalar alınmaya çalışılır bu yüzden aynı tahtadan tüm mobilyaları eve sıraladığımızda ne kadar özensiz göründüğünü diğer dekorasyon şekilleriyle yan yana koyduğunuzda sizde fark edeceksiniz. Çünkü özgünlüğünüzü taşıyacak hiçbir parça olmaması kolaycılığı gün gibi ortaya çıkarıyor. Acele edecek bir şey yok evi bir daha ki sefere kim bilir ne zaman dizayn edeceksiniz değil mi? Tek tek seçmekte fayda var.
TELEVİZYONU ÇOK GÖZ ÖNÜNE YERLEŞTİRMEK
Televizyon kendi başına zaten çirkin bir ev mobilyası bir de onu başköşeye yerleştirmemiz evin tüm tarzının ölmesine sebep oluyor. Televizyonun açılmadığı vakitleri düşünsenize yersizliği orada nasıl ortaya çıkıyor. Bir ihtiyaç mobilyası gibi bir köşe ona ayrılabilir belki koskoca televizyon ünitelerine gerek yok. Evinizin en güzel duvarını teknolojik makinaya bırakmak anlamsız.

MOBİLYALARI DUVARA DAYAMAK YANLIŞ:
Emaneten yerleştirilmiş aslında fazlalık mobilya görüntüsü vermesini istemiyorsanız mobilyaları duvara dayamayın. Eviniz çok dar ise dahi yapılacak çok fazla dekoratif yöntemler var. Deneyin derim.
HALI SEÇİMİ ÖNEMLİ
Halınızı rastgele beğendiğiniz bir model üzerinden giderek almak yerine evinizin boyutunu değerlendirerek alın ne çok büyük ne de çok küçük orta boyutlarda bir halı kullanılması evin şıklığına şıklık katacaktır. Göreceksiniz.
AKSESUARLARIN FAZLALIĞI OLMAMASI GEREKENDİR
Çok fazla aksesuar kullanmamız gerektiği artık herkesçe biliniyor. Çünkü hem özgün seçici biri değilmişsiniz gibi bir izlenim yaratırsınız hem de bunaltıcı bir ortam olduğu için siz de evinizde huzur bulamazsınız. Nadir parçalar sizin özenle seçtiğiniz ve birbiri ile uyumlu parçalar olmalı.
AYDINLATMAYA TABİİ Kİ DİKKAT EDİLMELİ
Aydınlatma hep gözden kaçan bir detay ama ne kadar mühim bilemezsiniz. Doğru bir aydınlatmayla hem mobilyalarınız çok şık görünecek hem de eviniz derinlik ve genişlik kazanacak aklınız da bulunsun. Yukarıda tek bir lamba yöntemiyle aydınlatmak yerine o nu destekleyecek farklı ışıklar loş ve parlak şekilde farklı halleriyle kullanmanız yerinde olacaktır.
EV DEKORASYONUNDA TABLO KULLANIMI
Tablo olmalı hem de eve ayrı zariflik katar ve sanat eseri bulundurmak ruhunuzu da dinlendirir. Ancak tablolar için yapılması gereken göz hizasında asmaktır. Diğer türlü eksiklik ve boşluk hissi yaratır. İlk baktığında insanlar yanlış bir şeyler olduğunun farkında olur kısacası.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica