Kadınlar

Çocuklar Babaya Emanet Edilirse Neler Olur

07.10.2015
3.606
Sponsorlu Bağlantılar
Çocuklar Babaya Emanet Edilirse Neler Olur

Babalar, biliyorum sabahtan akşama kadar çok çalışıp, yoruluyorsunuz. Fakat birçok anne de sizler gibi kariyer sahibi. Onlar da sabahın köründe yollara düşüp ekmek parasının peşinde koşuyor. Ancak eve girdikten sonra; evin hanımı da oluyor anne de, eş de… Bir yandan yemek yapıyor, bir yandan etrafı topluyor. Sonra da anne kimliğini giyip çocuğunu yediriyor, içiriyor, yıkıyor, oyun oynuyor ve uyutuyor. Çocuğuyla kaliteli zaman geçirmeye çalışıyor. Siz de bunu yapın! Çocuğun bakımına yardımcı olun. Bir çocuğun hayatında anne kadar baba da önemli! Çocuğun ihtiyaçlarını ve sorumluluğunu annesi ile paylaşın. Hem kendisine ilgi ve sevgi gösterildiğini anlayan çocuk mutlu olacaktır. Uzmanlar babası ile sağlıklı bir ilişki kuran çocuğun; kendisiyle barışık, arkadaşlarıyla uyumlu, okul hayatında başarılı ve liderlik yapısının gelişmiş olduğunu söylüyorlar. Ayrıca, babanın çocuğuyla vakit geçirmesi; oyun oynaması, kitap okuması sohbet etmesi çocuğun zeka gelişimini olumlu etkilermiş. Aslında, çocuğunuzla beraber keyifli etkinlikler de yer almanız çok zor değil. Örneğin, beraber sinemaya, tiyatroya, müzeye alışverişe eğlence merkezine gidebilirsiniz. Ve ya, bir spor aktivitesinde boy gösterebilirsiniz; maça gidip tuttuğunuz takıma çocuğunuzla beraber destek olabilirsiniz. Araba yıkayabilir, balığa çıkabilirsiniz. Örnekleri çoğaltmak mümkün…

Kısaca, çocuklar kendileriyle ilgilenen baba istiyorlar! Bu yüzden babalar, çocuklarınıza daha çok zaman ayırın ama zaman ayırın dediğimizde ise bunu sizlere sunduğumuz görsellerdeki gibide yapmayın, biliyorum yapmayacağınızı ama yine de hatırlatmakta fayda görüyorum. Dünyanın en iyi, en eğlenceli, en düşünceli, en Munzur babası olsa da bir anne gibi asla olamaz, belki de çocuklar da bunun farkında oluğu için babaya farklı anneye farklı davranıyordur. Küçük bir örnek verirsek bir çocuk annesine; anne ben dışarıya arkadaşlarımla oynamaya gidiyorum dedi, annenin cevabı ise; hangi arkadaşların oğlum, ne oyunu oynayacaksın, hava serin üzerine bir şey al, fazla terleme, atlet giydin mi?

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Sen gibi çoğu sorular ardı ardına gelir. Ya babalar babaya aynı şeyleri söylediğinizde baba ben dışarıya arkadaşlarla oynamaya gidiyorum, babanın cevabı ise; tamam oğlum olur sadece. İşte bu kadar basit bir örnekle aradaki binlerce farkı çıkarabiliriz ama yine de babalarımız bambaşkadır. Sizler için hazırladığımız bu sunumumuzda bir çocuk babaya emanet edilirse neler olur? Gerçekten komik ve eğlenceli görüntülere sahip olan bu sunumda sizlerin de başına gelen görüntüler olabilir, babalara çok sık çocuk emanet etmemeyi düşünebilirsiniz. İyi seyirler.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica