Kadınlar

Bir Günde Bütün Şişkinliğinizi Alıp Göbeğinizi Götüren Detoks Suyu Tarifi

30.05.2021
502
Sponsorlu Bağlantılar
Bir Günde Bütün Şişkinliğinizi Alıp Göbeğinizi Götüren Detoks Suyu Tarifi

Gerekli Malzemeler
1 adet dilimlenmiş limon
1 adet kabuklu dilimlenmiş elma
6- 7 sap taze nane
1 adet dilimlenmiş kabuklu salatalık
Bir parça taze zencefil (eğer bulamazsanız koymak zorunda değilsiniz)
Bir buçuk tane kabuk tarçın (suya eklerken elinizle kırmayı unutmayın)
8 su bardağı su
Dilimlediğiniz limon, salatalık, elma, zencefili sürahi ya da detoks suyunuzu yapmak istediğiniz kaba alın. Üzerine saplarından ayırdığınız naneyi ve elinizle kırdığınız tarçını ekleyip üzerine 8 bardak suyu koyun. Eğer sürahi ya da kabınız 8 bardak suyu almıyorsa aldığı kadar koyabilirsiniz. 3 4 saat beklettiğiniz detoks suyunuzu 2 gün içinde günün her saatinde, ister aç ister tok karınla rahatlıkla tüketebilirsiniz. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte herkesi fazla kilolarından kurtulma telaşı sardı. Kışın kıyafetlein içinde gizlenen fazla kilolar, yazın saklanması hayli zor olduğu için açığa çıkmaya başladı. Bu durum özellikle bayanları diyete itmeye başladı.

Elbette diyet yapmak kendi başına yeterli bir şey değil. Doğru diyet şeklini bulup, diyetimizi destekleyecek unsurlara da dikkat etmeliyiz. Yanlış diyet vücudumuzdaki kasların erimesine ve su kaybına yol açacağı için dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bununla birlikte diyetimizi özellikle son yıllarda adını çokça duyduğumuz detoks suları ile desteklemeliyiz. Birçok faydası olan detoks suları, vücudumuzdaki ödeme neden olan toksinleri atarak vücudumuzda biriken fazla şişkinliği atıp daha fit olmamıza yardımcı olan içecektir. Bilinen birçok faydası olan detoks suları, düzenli kullanımında vücuttaki ödemi atarak daha rahat uyanmanıza ve daha zinde olmanıza da katkı sağlar. Sağlığa da birçok faydası olan detoks suyu, yağ yakımını da hızlandırıp kilo vermenizde çok büyük etki oluşturur. İçerdiği maydanoz ödem attırıcı ve kalorisi sıfır olan bir bitkidir.

Bunu limon, salatalık, elma gibi besinlerle desteklediğinizde ve sabahları aç karınla içtiğiniz takdirde özellikle göbek bölgesindeki yağları eritmeye yarayan çok güçlü bir etkiye sahiptir. Elbette bu kadar çok faydası olan bir suyun abartıldığı takdirde zararı da çoktur. Gereğinden fazla tüketilen detoks suları sağlığınızı ciddi denilebilecek boyutlarda etkileyebilir. Bağırsakları temizleme özelliği de olan detoks suları, aşırı tüketildiğinde ishal, kabızlık, halsizlik, su kaybı, bağırsak tıkanması ve hatta çok fazla abartıldığı takdirde bağırsak delinmelerine bile sebep olabilir. Meyve oranını yüksek tutarak hazırladığınız detoks suları böbreklerinize de zarar verebilir. İçerdiği oksalat miktarı nedeniyle hali hazırda böbrek hastası olanları rahatsız etkileyebilir ve böbrek taşına neden olabilir. Bu yüzden diyetisyenler detoks suyunun kullanımını haftada 3 gün olarak belirlemiştir. Birer günlük aralıklarla haftada 3 gün tüketeceğiniz detoks suları size 2 ayda 8 kilo kalıcı bir şekilde verme olanağı sunar.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica