Kadınlar

Bazı Ünlülerimizin Gerçek İsimleri

07.10.2015
2.065
Sponsorlu Bağlantılar
Bazı Ünlülerimizin Gerçek İsimleri

Yediden yetmişe her birimiz küçüklükten ta bu günlere kadar sayısız filmler izlemişizdir. Daha olgun yaşlarda olan insanlarımız eski, yeni fark etmeden her film artistinin isimlerini ezbere bilmektedirler. Film karakterleri olarak iyi, kötü, çirkin, acımasız, katil ve birçok farklı sahnelerde ve rollerde oynamış olsalar da bu özellikler sadece film senaryolarında geçerli olduğunu da takdir edersiniz. Bu zamana kadar binlerce kez izlediğimiz filmlerde oynayan yerli oyuncuların isimlerini herkesin bildiği gibi biliyoruz. Sadece film oyuncuların değil ses sanatçılarının da isimlerini biliyoruz aslında bildiğimizi sanıyoruz. Değerli takipçilerimiz sizlere şöyle bir şey söylesem ne denli bana inanırsınız. Tanıdığımız, yüzlerce kez filmlerini izlediğimiz, sıkı takipçileri olduğumuz film oyuncularının ve şarkılarını severek dinlediğimiz, ezbere bildiğimiz, şarkılarında kendimizi bulduğumuz şarkıcıların gerçek isimlerinin çok farklı olduğunu söylesem. Birbirinden ünlü, tanınmış, değerli oyuncular, değerli sanatçıların isimleri geçeğin çok ötesinde.

Siz değerli takipçilerimize herkesin bildiği gerçek isimlerin aksine, duyulmamış, herkesin bilmediği ve klişe olmayan ünlü oyuncuların, sanatçıların isimlerini açıklıyoruz. Örneğin İbrahim Tatlıses’in gerçek adının İbrahim tatlı olduğunu çoğu insan bilir, bu isim artık deşifre olmuştur. Bizler tam tersi hiç duyulmayan isimleri araştırdık ve bulduk bu yoğun çabamız sizler içindir. Bizleri kimi zaman üzen, kimi zaman ağlatan, kimi zaman güldüren, sesleriyle bizleri büyüleyen, klipleriyle ses getiren sanatçılarında içinde yer aldığı bu sunumumuzun adı bazı Türk ünlülerinin gerçek isimleridir. Sizlere bazı isimlerden bahsetmek istiyorum. Sesiyle bizleri büyüleyen, oyunculuğunun da başarılı olduğunu bildiğimiz ali şan gerçek isminin ne olduğunu biliyor musunuz?

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Burak tektaş hiç duymamıştım dediğinizi duyar gibiyim. Eski filmlerin vazgeçilmez oyuncusu, sayısız filme imza atmış, hepimizin bildiği oyuncu ve ses sanatçısı Banu alkan gerçek ismi ise Renka Bronkavidir. Doğu şivesiyle söylediği şarkılar, türküler ve dürüst bir kişiliğinin olması sonucunda türk halkı tarafından çok sevilen ses sanatçısı berdan mardininin gerçek adı engin Karademir’dir. Battalgazi, kara murat gibi eski yılların filmlerinde başrol oynayan, sayısız filmlerin vazgeçilmez oyuncusu Cüneyt arkının gerçek ismi Fahrettin Cüreklibaturdur. Kimi insanların çok sevdiği, kimlerinin ise pek hoşlanmadığı Fethulllah hoca olarak ta bilinen fethullah gülenin gerçek ismi abdülfettah şahindir. Pop müziğinin son yıllarda olay yaratan ismi hande yenerin gerçek ismi ise makbule hande özyenerdir. Evet kullandıkları isimlerle gerçek isimleri çok farklı ve garip aslında bizler isimlerini böyle bildiğimiz için bize garip geliyor. İyi seyirler.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica