Kadınlar

80’ler Modası

26.09.2019
1.480
Sponsorlu Bağlantılar
80’ler Modası

Çok renkli, aynı zamanda da çok aykırı ve çok sevilen yıllar olan 80’leri hepiniz hatırlarsınız. 80’ler dendiğinde insanın zihninde hemen bir şeyler canlanıveriyor, keşke tüm dönemleri öyle güzel ve gülerek hatırlayabilsek… Modanın en renkli yıllarından olan 80’lerde vatkalı geniş omuzlardan tutun balıkçı yakalara, pilili elbiselere ve bol kesim pantolonlara kadar birçok giysi modaydı. 80’lerdeki ince bel hatlarına uyum sağlayan vatkayla desteklenmiş geniş omuzlu siluetleri hatırlarsınız. Omuzları olduğundan daha geniş göstermek amacıyla vatka ve sert kumaşlarla desteklenmiş birçok kadın giysisi 80’ler modasına damga vurmuştur. Varak baskılı parlak kumaşlar ve metal boncuk işlemeler 80’lerin pırıltılı bir yıl olduğunu bize gösteriyor. Kadınlar için beli ince göstermek amacıyla sıkı yapıda kalın bel kemerleri ve kemerle güzel bir kombin oluşturan, ilk bakışta etek olduğu sanılan bol kesimli harem pantolonlar ile güçlü stil örnekleri de görmemiz mümkün. 80’lerden günümüze kadar gelen neon renkler, parıltılar, yeşiller, maviler, pembeler, kırmızılar da 80’lerin renkli yüzünü bize hatırlatıyor.

Yine 70’lerin ortasında başlayıp 80’lere damga vuran ve günümüze kadar gelen Punk stilini de unutmayalım… 80’ler deki Punk müzik akımıyla başlayan asi ve cool bir tarz olan politikadan sanata kadar birçok alanda etkili olmuş bir stildir. Şu an hala günümüzde de kullanılan metal zincirler, deri giysiler, yırtık pantolonlar, siyah göz farları, renkli rujlar ve çılgın saç stilleri…

Cesur ve dikkat çeken punk giysiler! Erkeksi görünüme sahip olan bir kadın stili… Metal aksesuarlarla desteklenmiş deri kıyafetleri de oldukça fazla olarak görebiliriz. Birçok kıyafette ve aksesuarlarda kullanılan zımbalar ve özellikle pantolonlarda görebileceğimiz zincirler, bayanların tercih ettiği yırtık çoraplar ve file çoraplar, çılgın saç stillerini tamamlayan abartılı koyu göz makyajı, kırmızı rujlar… Fermuar detayı ön planda olan çantalar, özellikle erkek giyiminde beyaz renkli çoraplar, postalları da punk stili içinde 70’ler itibarı ile günümüz de dahil görebiliriz ve herkesin hatırlayabileceği gibi renkli taylar 80’lere damga vuran herkesin aklına kazınmış ve bizi gülümseten çok renkli bir detaydır. Kadın elbiselerinde gördüğümüz, belde kalın kemer dikimi, büzgüler, geniş omuzlar altına dar kollar da yalnızca dönemin dikiş teknikleriyle alakalı değil aynı zamanda tüm dikiş teknikleri de dönemin tarzına uygun olarak uygulanmıştır. Dolabınızın bir kenarında kalmış 80’ler giysisi varsa hemen bir bakın derim. Sizi o yıllara götüreceğine eminim.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica