Kadınlar

10 Eski Mutfak Gerecinden Harika Malzemeler Oluşturun

Sponsorlu Bağlantılar
10 Eski Mutfak Gerecinden Harika Malzemeler Oluşturun

Peki eski mutfak gereçleri ile neler yapabileceğinizi hayal edebiliyor musunuz. Şimdi biz gelip dolabınızı biraz karıştırsak kim bilir sizin işe yaramaz dediğiniz ama müthiş derecede işe yarayacak neler buluruz neler. Atmaya kıyamıyorsanız çok haklısınız atmayın ama saklamayın da, olduğu gibi saklamayın gelin onların üzerinde biraz oynayalım bak neler olacak neler. Eski tabaklardan, kaseler asla işe yaramaz dediğiniz tabaklardan kek kalıplarına neler bulup çıkarın neler şöyle onların hepsini yere serdiğiniz tatlı bir bezin üzerin yerleştirin şöyle onlara bir bakalım neler çıkacak onlardan tahmin edemezsiniz. Biz sizler için 10 fikri sıraladık ama genişleyip büyütmek size kalmış. Tabi kendi özgün fikirlerinizle olması çok daha albenisi yüksek şeyler üretmenize fayda sağlayacaktır ve size özel benzersin olan bir ruh taşıyacaktır. Ahşap merdanelerle askılık yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Ahşap merdaneleri tam ortadan ikiye bölüp ince uçları dışa gelecek duvara monte ederiz ve rahatlıkla istediğimiz ürünleri asabiliriz. Hem de ahşap görünümü ile evinize otantik bir geri dönüşüm havası kazandıracaktır.

  • Porselen tabaklardan yapabileceğimiz pasta sunum tabaklarına ne demeli. Porselen tabakların altına cam bir kupayı veya şekerliği ters bir şekilde yerleştirdiğimiz ve yapıştırdığımız zaman işte size pastalık.
  • Peki kaşıkları iyice ezip büküp sap kısmı askılık olacak bir tahtaya montelediğinizde harika bir askılık olacağı. Retro görünüm için çok eskilerden sizde kalmış düzeni bozulmuş antika yadigarları kullanmanız çok daha etkileyici olacaktır.
  • Pekii evde eskiden kalma bakır tabak yadigarlarınız varsa onları nasıl kullanırız? Ortalarına bir ahşap sopanın geçeceği bir sopa geçirin hele bir de boyutları birbirinden farklıysa üst üste taktığınızda müthiş bir kurabiye servis tabağı oldu bize.
  • Pekii tatlı porselen kahve bardaklarınız var ancak takımı bozuldu veya kullanmak istemiyorsunuz içine bir mum eritip yerleştirirseniz bir mumluk olmaz mı? Bizce gayet zarif olur.
  • Eski bakır hunileriniz varsa ve artık işe yaramıyorsa ters çevirin ve akıtma yerine bir beyaz mum yerleştirin elektrik kesildiğinde elinize alıp dolaşabileceğiniz mis gibi bir şamdan oldu.
  • Tahta bir tablayı avize niyetine kullanmak nasıl olurdu sizce? Tahtaya bir uzun şişenin ağız bölümü geçecek şekilde delin ve oradan şişeleri aşağı sarkıtın . tabi şişelerin alt kısımları çıkarılmış olsun oradan ampul kablolarını geçirip şişeden aşağıya sarkıtın. İşte size gayet şık bir avize. Ayrıca vintage sevenlere bir alternatif.
  • Eski kaşık ve çatalları birbirine yapıştırarak top bir avize yapmanızda mümkün. İç kısmına lambayı yerleştirerek tavana monteleyin.
  • Çatalın uçlarını bir çiçek misali yana ve yukarı doğru kıvırın ve kıvırdığınız yerlere en beğendiğiniz fotoğrafları yerleştirerek bir anı köşesi oluşturmanız mümkün.
  • Aynı zamanda eski porselen çay fincanlarınızı içine biraz toprak doldurarak minik bitkilerinizi ekerek saksı niyetine kullanmanız mümkün.

İşte size 10 öneri ve sizin bulacağınız yeniliklerle müthiş olacaktır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica